Wydawnictwo Antyczek
Oficjalne biuro prasowe grupy Antyczek
facebook
Jedną z najbardziej renomowanych i znanych wytwórni jubilerskich w dawnym Breslau była Fabryka Wyrobów Srebrnych Juliiusa Lemora (Julius Lemor Silberwaren-Fabrik). Fabryka została założona w 1817 r. przez złotnika Johanna Adama Lemora (1788-1849). W początkach swojej działalności wytwórczość miała głównie charakter rzemieślniczy. Dopiero od połowy XIX w. zaczęto wprowadzać maszyny, dzięki czemu produkcja i sprzedaż znacznie wzrosła. Aż do 1945 r. potomkowie założyciela firmy z powodzeniem prowadzili interesy, zdobywając nowe rynku zbytu. Specjalnością zakładu były głównie sztućce, ale Lemor był znany także z wspaniałych cukiernic, dzbanów, talerzy, kubków czy świeczników. Obecnie przedmioty z fabryki Lemora są bardzo poszukiwane na rynku kolekcjonerskim. W naszej galerii prezentujemy pocztówki, na których jest jest siedziba zakładu, ilustracje z dziewiętnastowiecznego katalogu oraz srebrny kubek, wygrawerowany z okazji Breslauer Fest Woche (o, tym wydarzeniu mogą Państwo przeczytać na naszej stronie).
#JAL #Lemor #breslau #antyki #staresrebro
autor: Mariusz Kotkowski
2018-03-20, 18:20
facebook
Wrocławski pchli targ przy Mlynie Sułkowice pomimo mrozu odbywa się normalnie. Szaberplac troszkę mniejszy jak nie możecie zajrzeć to zobaczcie nasze zdjęcia.
2018-03-18, 08:39
facebook
Zima w Breslau około 1900 r. oraz zima we Wrocławiu w dniu dzisiejszym.
2018-03-17, 13:28
facebook
#wroclaw zajezdnia Dąbie zaprasza pomimo śniegu bo pod dachem odbywa sie mała giełda staroci i antyków.
2018-03-17, 09:32
facebook
Szykuję się ciekawa wystawa w Wałbrzyskim Muzeum Porcelany, z niecierpliwością czekamy na więcej!
2018-03-14, 11:08
facebook
Stara reklama to nie tylko szyldy, puszki, talerze i inne przedmioty ale także witryny wystawowe i napisy na murach. Bardzo wiele z nich ukrytych jest pod warstwą tynku i farby ale są często w zaskakująco dobrym stanie. Oto nasze ostatnie odkrycie podczas spaceru po Wrocławiu. Reklamowy napis z na kamienicy przy Reuschestrasse czyli dzisiejszej ulicy Ruskiej.
2018-03-12, 17:07
facebook
Tymczasem #Niedzielabezhandlu, ale na szczęście Targowisko pod Młynem Sułkowickim we Wrocławiu czynne! Euro-Targ
#wroclaw #szaberplac #targipodmlynem #targowisko
2018-03-11, 10:17
facebook
Legnica już w blasku słoneczka zaprasza na targi staroci. Wystawców nie brakuje zatem warto zajrzeć. #legnica #liegnietz #Targilegnica #gieldastaroci
2018-03-11, 09:16
facebook
Do poczytania, pooglądania i podziwiania...
z wyrazami uznania kłania się
redakcja kochamantyki.pl
#prywatnemuzeum #galeriaantyków #JanuszSkrzypczak #Leszno #antyki #kochamstarocie
2018-03-10, 20:02
facebook
Wroclaw Aleja Kasztanowa - dzisiaj pierwsza edycja Pchlego Targu. Wystawców nie jest za wielu, ale na każdej imprezie mozna cos wypatrzec #pchlitarg
2018-03-10, 11:10
facebook
Giełda Stara Rzeźnia w Poznań Garbary zaprasza dziś na Targi staroci i antyków. Za zdjęcia dziękujemy Panu Janusz Skrzypczak #targistaroci #targipoznan #gieldastaroci #poznan #stararzeznia #gieldagarbary
2018-03-10, 10:32
facebook
Już jutro #niedzielabezhandlu przypomnijmy jednak że giełdy i targi staroci są wyjątkiem i mogą się odbywać. Zatem w najbliższą niedzielę zapraszamy do Miasto Legnica oraz Pszczyna.
więcej informacji znajdziecie oczywiście w naszym kalendarium:
http://www.kochamantyki.pl/kalendarium/caloroczne-kalendarium-gield.html

#gieldastaroci #niedzielnetargi #targistaroci #spotkaniakolekcjonerskie
2018-03-10, 07:30
facebook
Redakcja Kocham Antyki bardzo się cieszy, że udało się zachować historyczny kompleks Szpitala Wszystkich Świętych przy dawnym Konigsplatz (pl. Jana Pawła II). Zapraszamy do galerii zdjęć z rewitalizacji tego obiektu.
2018-03-09, 19:54
facebook
"Zapisane w kajecie – sekrety kuchni kresowej i nie tylko” Bezpłatna lekcja Muzealna!
Polecamy:
2018-03-09, 11:29
facebook
Z okazji Dnia Kobiet redakcja Kocham Antyki składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim paniom. Do życzeń dołączamy bukiet kwiatów namalowany przez wspaniałą artystkę Catherine Klein.
2018-03-08, 15:13
facebook
Wiadomo nie od dziś, że redakcja Kocham Antyki uwielbia tzw. Pamiątki (tudzież Andenkeny lub Suveniry) z rożnych miast, a szczególnie z Breslau czyli Wrocławia. Jednym z najpopularniejszych form takich pamiątek były różnego rodzaju obrazki przedstawiające najważniejsze zabytki oraz najbardziej atrakcyjne miejsca w mieście. W przypadku Wrocławia producenci najchętniej przedstawiali Ratusz, Wzgórze Liebicha (obecnie Partyzantów) oraz Halę Stulecia. Czy zastanawiali się kiedyś państwo jak powstawał taki obrazek? Ponieważ w naszym posiadaniu znajduje się częściowo uszkodzony przedmiot tego rodzaju z Mostem Cesarskim (obecnie Grunwaldzkim), na jego przykładzie będziemy mogli przyjrzeć jak on powstał. Najważniejszym elementem naszego obrazka była pocztówka. Ponieważ przedmiot miał być atrakcyjny w tym przypadku wybierany nieco kiczowatą pocztówkę o pstrokatej kolorystyce tzw. foto-akwarele. W naszej galerii mogą państwo zobaczyć czarno-białą wersję tej pocztówki tego samego wydawcy. W celu jeszcze większego kartki producent nakleił na awersie paski imitujące masę perłową, od których zresztą obrazki są określane przez kolekcjonerów jako perłowe. Kolejnym krokiem było wycięcie całego tła pocztówki i przyklejenie jej do szklanej wypukłej ramy. Na samej ramie od wierzchniej strony namalowano złotą farbą ozdobne wzroki, natomiast od drugiej strony, został naklejony ozdobny papier, mający imitować eleganckie Passe-partout. Kolejnym krokiem było podmalowanie od zewnętrznej strony delikatnego błękitno-różowawego tła. W końcu obrazek został oprawiany w ramę, która często była zaopatrzona w stojak lub haczyk dzięki czemu nabywca mógł zdecydować w jaki sposób ma prezentować swojego „Andenkena”. Oczywiście na każdy obrazek w tamtych czasach powstawał w ten sposób. Często wstawiano całą pocztówkę lub inny druk bez przycinania czy naklejania perłowych pasków. Nie zawsze stosowano też wypukłe szkoło. Rożny był też materiał i kształt ramek.
2018-03-07, 21:57
facebook
W związku z przedłużającą się mroźną zimą, która utrudnia nam miłośnikom rzeczy pięknych i niebanalnych działania kolekcjonerskie na giełdach staroci, ogłaszamy oficjalne odmierzanie czasu do wiosny...
2018-03-04, 18:50
facebook
Świdnica na klimatycznym rynku w blasku słońca gości i zaprasza na giełdę staroci i antyków. Wystawców jak i oglądających nie brakuje.
2018-03-04, 10:17
facebook
Redakcja Kocham Antyki zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład - szczegóły na plakacie
2018-03-01, 21:54
google+
Poniedziałkowa walka? Energii doda ciekawa #grafika od #antyczek #corrida"Matador" czyli sztuka korridy - A. Dyson, sygnowana i limitowana grafika 1959 rWspaniały przykład sztuki współczesnej - sygnowana i numerowana grafika autorstwa brytyjskiego artysty wykonana w technice druku płaskiego. Horyzontalna, prosta w wyrazie kompozycja bez zbędnych ozdobników i szczegółów na myśl przywodzi obrazy reprezentantów kubizmu analitycznego. Postać matadora na pierwszym planie autor ukazuje za pomocą prostej, syntetycznej formy, zupełnie pozbawiając ją cech indywidualnych. Na drugim planie artysta umieścił...
2018-02-26, 10:51
facebook
Wrocław: Euro-Targ przy Młynie Sułkowice obok centrum handlowego Korona odbywa się pomimo mrozu. Wystawców mniej niż zwykle ale mimo to można wynaleźć coś ciekawego.
2018-02-25, 08:38
facebook
Wrocław przy Hali Stulecia odbywa się dziś i jutro giełda staroci i antyków. Przy okazji odbywa się również giełda minerałów oraz targi turystyczne.
2018-02-24, 09:05
facebook
Pragniemy dziś Państwu zaprezentować bardzo ciekawą przypinkę pochodzącą z Miejskiego Szpitala dla Niemowląt (Städtisches Säuglingsheim), który zlokalizowany był przy ówczesnej Schulgasse (ul. Józefa Marii Hoene-Wrońskiego). Powstał on w latach 1910-1911 r. według projektu słynnego architekta Maxa Berga. Przypinka wykonana jest ze srebra próby 800. Na zdjęciach widzimy gmach szpitala od strony południowej oraz jedno z pomieszczeń.
2018-02-23, 17:39
facebook
Wrocław ul.Gnieznienska. Gielda staroci prezentuje się dość okazale. Pogoda sprzyja także kto może niechaj przybywa:). #antykiwroclaw #gieldastaroci #kochamantyki
2018-02-22, 10:26
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy | Zgoda cookies