Dzisiaj polecamy Waszej uwadze antykwaryczne orędzie nadesłane przez organizatorów
Dzisiaj polecamy Waszej uwadze antykwaryczne orędzie nadesłane przez organizatorów TARGÓW KOLEKCJONERSKICH I ANTYKÓW STAROCI W ZAJEZDNI DĄBIE WE WROCŁAWIU "Do Miłośników Antyków i Staroci Rok 2018 będzie przełomowy. Wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują, iż Targi Kolekcjonerskie Antyków i Staroci w Zajezdni Dąbie nabiorą wręcz atomowego rozpędu i na stałe wpiszą się na kulturalną mapę miasta Wrocławia. Niczym husaria pod Wiedniem z dumnie podniesioną kopia, jak dywizjon 303 na bezchmurnym nieboskłonie Zjednoczonego Królestwa rozłoży swe skrzydła zadając cios postmodernistycznej miernocie, ogarniającej zmysły estetyczne, przyćmiewającej wszystko, co piękne i twórcze. Tylko prawdziwa sztuka nas nie oszuka! Klasyczne malarstwo, portret, pejzaż górski, ceramika, szkło, stare meble pieczołowicie wytwarzane pod okiem mistrzów cechowych,biżuteria,srebrne zastawy stołowe, lampy z pompatycznymi kloszami, bite okolicznościowe monety, księgi oprawione w skórę i sztychy, bibeloty z brązu rzeźby, broń inkrustowana kamieniem szlachetnym, stare narzędzia: imadła i młoty; wytworne kapelusze, chusty i obrusy złotą nicią tkane i wszystko to, co sprawia, iż świat wokół nas jest piękniejszy i szlachetniejszy powraca do łask i odmienia oblicze ziemi, tej ziemi. Dzisiaj mówimy dość! Dość miernocie, tandecie i nietrwałości przedmiotów użytkowych! Dość krzykliwym kolorom i całej tej bylejakości, depczącej podkutymi brzydotą buciorami świat dawnej sztuki i kunsztu rzemiosła artystycznego! A zatem każda trzecia sobota miesiąca niech będzie uświęceniem potrzeb wyższego rzędu. Niech antyki i starocie rozświetlą jeszcze mocniej swym blaskiem zamiłowanie do piękna i niech sycą zmysły wrażliwe. Kolekcjonerzy i miłośnicy antyków przybywajcie do Zajezdni Dąbie! Nie pozwólmy, by świat minionych wieków przepadł był bezpowrotnie. Wrocław zasługuje na wielką giełdę staroci. Tylko dzięki wam możemy dźwignąć ciężar odpowiedzialności spoczywający na naszych szlachetnych barkach i tworzyć dzieło nowego wieku. Czego życzę sobie i wszystkim z pokorą chylącym głowę przed majestatem Wielkiej Sztuki. Piękno Górą !!! Z wyrazami szacunku Mariusz Krajewski Stowarzyszenie ART TRAM Czasoprzestrzeń" #targistaroci #zajezdniadabie #Wroclaw Czasoprzestrzeń
2018-01-16, 14:33
Dzisiaj polecamy Waszej uwadze antykwaryczne orędzie nadesłane przez organizatorów
TARGÓW KOLEKCJONERSKICH I ANTYKÓW STAROCI W ZAJEZDNI DĄBIE WE WROCŁAWIU

"Do Miłośników Antyków i Staroci
Rok 2018 będzie przełomowy. Wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują, iż Targi Kolekcjonerskie Antyków i Staroci w Zajezdni Dąbie nabiorą wręcz atomowego rozpędu i na stałe wpiszą się na kulturalną mapę miasta Wrocławia. Niczym husaria pod Wiedniem z dumnie podniesioną kopia, jak dywizjon 303 na bezchmurnym nieboskłonie Zjednoczonego Królestwa rozłoży swe skrzydła zadając cios postmodernistycznej miernocie, ogarniającej zmysły estetyczne, przyćmiewającej wszystko, co piękne i twórcze.
Tylko prawdziwa sztuka nas nie oszuka!
Klasyczne malarstwo, portret, pejzaż górski, ceramika, szkło, stare meble pieczołowicie wytwarzane pod okiem mistrzów cechowych,biżuteria,srebrne zastawy stołowe, lampy z pompatycznymi kloszami, bite okolicznościowe monety, księgi oprawione w skórę i sztychy, bibeloty z brązu rzeźby, broń inkrustowana kamieniem szlachetnym, stare narzędzia: imadła i młoty; wytworne kapelusze, chusty i obrusy złotą nicią tkane i wszystko to, co sprawia, iż świat wokół nas jest piękniejszy i szlachetniejszy powraca do łask i odmienia oblicze ziemi, tej ziemi.
Dzisiaj mówimy dość! Dość miernocie, tandecie i nietrwałości przedmiotów użytkowych! Dość krzykliwym kolorom i całej tej bylejakości, depczącej podkutymi brzydotą buciorami świat dawnej sztuki i kunsztu rzemiosła artystycznego!
A zatem każda trzecia sobota miesiąca niech będzie uświęceniem potrzeb wyższego rzędu. Niech antyki i starocie rozświetlą jeszcze mocniej swym blaskiem zamiłowanie do piękna i niech sycą zmysły wrażliwe.
Kolekcjonerzy i miłośnicy antyków przybywajcie do Zajezdni Dąbie!
Nie pozwólmy, by świat minionych wieków przepadł był bezpowrotnie. Wrocław zasługuje na wielką giełdę staroci. Tylko dzięki wam możemy dźwignąć ciężar odpowiedzialności spoczywający na naszych szlachetnych barkach i tworzyć dzieło nowego wieku.
Czego życzę sobie i wszystkim z pokorą chylącym głowę przed majestatem Wielkiej Sztuki.
Piękno Górą !!!
Z wyrazami szacunku
Mariusz Krajewski
Stowarzyszenie ART TRAM
Czasoprzestrzeń"
#targistaroci #zajezdniadabie #Wroclaw
Czasoprzestrzeń
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy