Muzealnicy i antykwariusze nieustannie w trudach poszukują literatury fachowej
Muzealnicy, kolekcjonerzy i marszandzi wciąż poszukują specjalistycznych katalogów i literatury fachowej. Niestety rodzimy rynek wydawniczy temat ten traktuje po macoszemu, co widać w porównaniu z zachodnią Europą, nie mówiąc już o Stanach Zjednoczonych gdzie najmniejsza nawet nisza kolekcjonerska doczekała się kilku profesjonalnych publikacji.
2015-08-05, 12:07

Wyjątkiem od tej "reguły" jest tematyka zabytkowej porcelany, której już w latach 50'tych XX wieku poświęcono kilka ciekawych pozycji. W dzisiejszych czasach sztandarowym dziełem stała się Encyklopedia Śląskiej Porcelany Tom I oraz Leksykon Porcelany Europejskiej. Pierwsza z wymienionych pozycji jest jeszcze do nabycia, druga natomiast została całkowicie wyprzedana, a jej wznowienie wciąż odkładane jest w czasie.

Portal Kochamantyki.pl przygotował specjalne zestawienie TOP 10 książek o białym złocie. Zaletą publikacji specjalistycznych z tego zakresu jest ich nieprzemijająca wartość merytoryczna. Miłośnicy starej porcelany nie zrażają się datą wydania danego dzieła, jak również często dość wysoką ceną tej literatury.

Mamy nadzieję, że większa liczba krajowych wydawnictw zainteresuje się tą niszą, a muzea zapoczątkują wspólne wydawanie katalogów z wystaw na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego.

KONTAKT / AUTOR
Mariusz Sondej
Art & PR Expert
Antyczek.com
ZAŁĄCZNIKI
porcelana.png
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy